Menu

Sport (1088)

Senad Lulić se vraća među Zmajeve!?

Senad Lulić odlučio je da se vrati u reprezentaciju Bosne i Hercegovine i stavi se na raspolaganje selektoru Dušanu Bajeviću za utakmice baraža za EURO 2020, saopšteno je na stranici Saveza.

Posljednji nastup za bh, tim je zabilježio protiv Belgije 7. oktobra 2017. godine na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu

Lulić je do sada za nacionalni tim odigrao 57 utakmica i postigao 4 gola.

Podsjetimo, Delegacija Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH sa selektorom Bajevićem, predsjednikom Elvedinom Begićem, savjetnikom Izvršnog odbora Zvjezdanom Misimovićem i izvršnim direktorom za sport Elmirom Pilavom nedavno je obavila razgovor sa Lulićem u Rimu, ali on tada nije dao konačan odgovor.

Više...

Džumhur poražen od Wawrinke u prvom kolu Australian Opena

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu Australian Opena od Švicarca Stana Wawrinke rezultatom 3:1, po setovima 5:7, 7:6 (7:4), 4:6 i 4:6.
U prvom setu sve do 12. gema nismo vidjeli niti jednu break priliku. Oba tenisera sigurno su čuvala svoj servis gem, a onda je Wawrinka u 12. gemu došao do tri vezane break i set lopte. Iskoristio je prvu i riješio set u svoju korist rezultatom 7:5.

Džumhur je na otvaranju drugog seta imao dvije break lopte. Jednu u prvom, a drugu u trećem gemu, ali ih nije iskoristio. U osmom gemu spasio je dvije break lopte, a potom i jednu set loptu u 12. gemu. Bio je uspješniji u tie-breaku (7:4) i izjednačio rezultat na 1:1.

U trećem setu ponovo nismo vidjeli niti jednu break priliku sve do devetog gema. Potom Švicarac dolazi do dvije vezane, koristi prvu i pravi drugi break na meču. Uspio je Wawrinka potvrditi break i riješio je treći set u svoju korist rezultatom 6:4.

U četvrtom setu ista situacija kao iz trećeg seta. Niti jedna break prilika do devetog gema, a onda dvije za Švicarca. Uspio je Wawrinka napraviti break i povesti sa 5:4. Servirao je potom za meč i plasirao se u drugo kolo Australian Opena.

Bio je ovo četvrti duel dva tenisera, a Švicarac je ostvario svoju drugu pobjedu u duelima s našim najboljim teniserom.

Više...

Politika u bh. košarci?

kkkkkkuZbog kršenja propozicija Prvenstva BiH u košarci, nesuglasica i loše komunikacije između klubova u vezi nominacije i zakazivanja utakmica, što je dovelo do toga da generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH Amer Čolan donese odluku o prekidu državnog prvenstva, 15. januara je Upravni odbor Košarkaškog saveza održao vanrednu sjednicu.

Više...

Džumhur u prvom kolu Australian Opena protiv Wawrinke

Jutros je u Melbourneu obavljen žrijeb za Australian Open u kojem Damir Džumhur nije imao sreće.
Naš najbolji teniser i jedini bosanskohercegovački predstavnik na prvom Grand Slam turniru sezone će u prvom kolu igrati protiv Stana Wawrinke.

Švicarac je 15. nositelj turnira i veliki je favorit za prolazak dalje.

Ipak, Damir ima pozitivan skor protiv njega. Do sada su se tri puta sastali, a naš teniser je dva puta slavio te se ima pravo nadati prolasku dalje.

Ukoliko Džumhur napravi senzaciju i izbaci Wawrinku, u drugom kolu igrao bi protiv boljeg iz duela Miomir Kecmanović - Andreas Seppi.

Prvi nositelj Rafael Nadal će u prvom kolu igrati protiv Huge Delliena, Novak Đoković će igrati protiv Jan-Lennarda Struffa, dok će Roger Federer odmjeriti snage sa Steveom Johnsonom.