Menu

ŽFK "Lokomotiva" Brčko na gostovanju kod ŽFK Banja Luka slavila sa visokih 1:6 Istaknuto

zfk-lokomotiva-brcko-08-sfk-2000-sarajevoU vikendu iza nas odigrane su utakmice prvog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine. Do prvih bodova stigla je Lokomotiva koja je na gostovanju kod ŽFK Banja Luka slavila sa visokih 1:6.

Maksimalno motivisane i u visokom ritmu lokosice su od samog starta meča nametnule svoj stil igre i nisu ostavljale mnogo prostora domaćoj ekipi da ozbiljnije ugrozi gol. Kao plod kvalitetne timske igre došli su i golovi.

Lokomotivu je u vodstvo dovela Marija Damjanović u 19. minuti, a u 36. minuti za 0:2 pogađa Esmeralda Mujkić.

U posljednjim minutama prvog poluvremena za 0:3 pogodila je Nikolina Vujadin.

U 58. minuti bilo je 0:4 kada je svoj drugi gol, a četvrti za Lokomotivu postigla Damjanović. Ista igračica pogodila je i u 74. minuti za 0:5. Vodstvo gostiju na 1:5 smanjila je Nikolina Vasiljević pet minuta prije kraja, ali za konačnih 1:6 pogodila je Dejana Ćosić u posljednjim minutama utakmice.

Naredno kolo lokosice igraju na svom terenu. U subotu 25.8. Lokosice će ugistiti ekipu ŽFK " Radnik-Bumerang" iz Bijeljine. Biće to prilika da se naše djevojke u komšijskom derbiju predstave pred svojom publikom.

Copyright (c) 2006-2018 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com