Menu

Raspored i grupe košarkaškog SP-a

kosarka pehar fibaNajbolji košarkaši planete od 31. augusta do 15. septembra u Kini će se boriti za naslov novog svjetskog prvaka.

 

 


Piše:Ibrahim Sofić

 

Najbolji košarkaši planete od 31. avgusta do 15. septembra u Kini će se boriti za naslov novog svjetskog prvaka.

 

Prvo kolo (31. avgust): Poljska – Venecuela, Obala Slonovače – Kina

Drugo kolo (2. septembar): Venecuela – Obala Slonovače, Kina – Poljska

Treće kolo (4. septembar): Obala Slonovače – Poljska, Venecuela – Kina

Prvo kolo (31. avgust): Rusija – Nigerija, Argentina – Južna Koreja

Drugo kolo (2. septembar): Nigerija – Argentina, Južna Koreja – Rusija

Treće kolo (4. septembar): Južna Koreja – Nigerija, Rusija – Argentina

Prvo kolo (31. avgust): Iran – Portoriko, Španija – Tunis

Drugo kolo (2. septembar): Tunis – Iran, Portoriko – Španija

Treće kolo (4. septembar): Portoriko – Tunis, Španija – Iran

Prvo kolo (31. avgust): Angola – Srbija, Filipini – Italija

Drugo kolo (2. septembar): Italija – Angola, Srbija – Filipini

Treće kolo (4. septembar): Angola – Filipini, Italija – Srbija

Prvo kolo (1. septembar): Turska – Japan, Češka – SAD

Drugo kolo (3. septembar): Japan – Češka, SAD – Turska

Treće kolo (5. septembar): Turska – Češka, SAD – Japan

Prvo kolo (1. septembar): Novi Zeland – Brazil, Grčka – Crna Gora

Drugo kolo (3. septembar): Crna Gora – Novi Zeland, Brazil – Grčka

Treće kolo (5. septembar): Brazil – Crna Gora, Grčka – Novi Zeland

Prvo kolo (1. septembar): Dominikanska Republika – Jordan, Francuska – Njemačka

Drugo kolo (3. septembar): Njemačka – Dominikanska Republika, Jordan – Francuska

Treće kolo (5. septembar): Njemačka – Jordan, Dominikanska Republika – Francuska

Prvo kolo (1. septembar): Kanada – Australija, Senegal – Litvanija

Drugo kolo (3. septembar): Australija – Senegal, Litvanija – Kanada

Treće kolo (5. septembar): Kanada – Senegal, Litvanija – Australija

Druga grupna faza (prenose se bodovi iz prve faze)

 

Eliminacijska faza


Četvrtfinala

 

Dongguan, 10. septembar: I1 – J2 (meč 81)

Shanghai, 10. septembar: J1 – I2 (meč 82)

Dongguan, 11. septembar: K1 – L2 (meč 83)

Shanghai, 11. septembar: L1 – K2 (meč 84)


Polufinala

Peking, 13. septembar: Pobjednik meča 81 – Pobjednik meča 83

Peking, 13. septembar: Pobjednik meča 82 – Pobjednik meča 84
Meč za treće mjesto

Peking, 15. septembar


Finale

 

Peking, 15. septembar

Grupa I (Foshan)

Prvo kolo (6. septembar): A1 – B2, B1 – A2

Drugo kolo (8. septembar): A1 – B1, A2 – B2
Grupa J (Wuhan)

Prvo kolo (6. septembar): C1 – D2, D1 – C2

Drugo kolo (8. septembar): C1 – D1, C2 – D2
Grupa K (Shenzhen)

Prvo kolo (7. septembar): E1 – F2, F1 – E2

Drugo kolo (9. septembar): E1 – F1, E2 – F2
Grupa L (Nanjing)

Prvo kolo (7. septembar): G1 – H2, H1 – G2

Drugo kolo (9. septembar): G1 – H1, H2 – G2)

 

Izvor: Al Jazeera

Copyright (c) 2006-2018 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com