Menu

RK Jedinstvo pobijedilo RK Kozara Istaknuto

RK JEDU utakmici VIII kola Prve lige RS u rukometu u Brčkom ekipa RK Jedinstvo 2015 je sinoć u Sali Ekonomske škole dočekala ekipu RK Kozara Mlijekoprodukt iz Dubice.

Domaća publika je od samog početka mogla da gleda dobru rukometnu predstavu dva raspoložena protivnika.

Do sredine prvog poluvremena vodila se ravnopravna borba da bi domaća ekipa krajem poluvremena prvi put došla do osjetnije prednosti od 4 gola.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 17 : 15 za ekipu RK Jedinstvo 2015. Sredinom drugog poluvremena Jedinstvo 2015 dolazi do maksimalne prednosti od 5 golova razlike što se pokazalo kao dovoljno da bi se na kraju dobila izuzetno kvalitetna i jaka ekipa Kozare MP sa konačnih 33 : 31.

Domaću ekipu je ponovo do trijumfa vodio Nemanja Peštić sa svojim dostignutim prosjekom od 12 pogodaka po meču uz odličan procenat šuta. Tokom čitave utakmice pomoć mu je pružao mladi Marko Lukić sa fenomenalnom realizacijom 7/7 te iskusni dvojac Mešanović i Kadić sa po 4 pogodka. Za pobjedu domaće ekipe umnogome su zaslužni i Mijatović, Pucar, Mičić te Peštić Bogdan koji su odličnom i agresivnom igrom u fazi odbrane dali ovom trijumfu ogroman doprinos.

Domaćoj ekipi je ovo nakon Kotor Varoši i Prijedora treći vezani trijumf koji ih je pozicionirao u gornjem dijelu tabele. Sledeći veliki izazov za ekipu RK Jedinstva 2015. slijedi već u srijedu kada u Derventi gostuje ekipi RK Derventa u zaostaloj utakmici VII kola. Sudijski par Gračanin/Oručević je rutinski odradio svoj dio posla.

Sala Ekonomske škole u Brčkom. Gledalaca 100.

RK Jedinstvo 2015: Glamočić, Čajtinović, Mešanović (4), Mijatović (2), Peštić Bogdan (1), Mičić (2), Peštić Nemanja (12), Kadić (4), Lukić (7), Lujić Radivoje, Lujić Lazar, Leto, Pucar (1), Pudić, Novak, Jelisić. Trener Veselinović.

RK Kozara MP: Cvijanović, Stančić (5), Škarić (3), Dugajlić (8), Kos (6), Tabaković (3), Handanagić (2), Đenadija, Milisavljević (2), Bižić, Delić, Stojanović, Mulalić (2), Šarenac, Bursać. Trener Pralica.

Copyright (c) 2006-2018 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com