Menu

ŽESTOKA REAKCIJA STRANKE ZA BiH: Ono što boli Dodika je spoznaja da je još jednom pobijedila BiH i da mu propada projekat... Istaknuto

dodik uputio zahtjev za posebnu sjednicu nsrs o programu rePovodom zaključaka NS RS i izjava člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika, Stranka za Bosnu i Hercegovinu ističe i podcrtava da je Ustavni sud BiH potvrdio ono što je fakt. Državna imovina pripada Bosni i Hercegovini, a ne njenim entitetima

"Ono što boli Dodika je spoznaja da je još jednom pobijedila Bosna i Hercegovina i da mu propada projekat da donošenjem parcijalnih zakonskih rješenja, ispod radara, pokuša oteti državnu imovinu od Bosne i Hercegovine.

 

Ustavni sud BiH je svojom odlukom osujetio Dodikove neustavne namjere.

 

Dodik je svjestan da zbog ovih ustavnih odluka ne može provesti u djelo ono što mu je poručio tvorac SANUa, Dobrica Ćosić :" RS ima sve, ali nema grunt. Treba ti grunt da možes provesti disoluciju"!!!

 

Pokušaj da se parcijalnim zakonskim rješenjima otme grunt od države Bosne i Hercegovine je bio dio projekta otcjepljenja od Bosne i Hercegovine.

 

Stranka za BiH jasno poručuje da od toga nema ništa.

 

Dodiku poručujemo da niko nikoga ne mrzi, ali da nikada nećemo dozvoliti da bilo ko pokuša na bilo koji način oteti i pedalj naše jedine domovine, države Bosne i Hercegovine.

 

Takođe, tražimo da se niko od organa Federacije Bosne i Hercegovine ne upušta u avanture iscrtavanja bilo kakvih granica između dva entiteta. U Daytonskom mirovnom sporazumu jasno stoji da su to linije između dva entiteta, a ne bilo kakve granice. Granice postoje prema tri susjeda države Bosne i Hercegovine", stoji u saopćenju Stranke za BiH.

 

https://www.slobodna-bosna.ba

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com