Brčko ponovo u suzama: Zbog smrti Siniše i Milana sutra Dan žalosti u Brčkom Istaknuto
Na putu Brčko - Bijeljina u MZ Brezovo Polje sinoć oko 20:00 sati u saobraćajnoj nezgodi smrtno je stradao Siniša Radovanović /1979/ i Milan Bajunović /1973/ iz Brčkog nakon slijetanja sa motorom u kanal.
Vijest o Siniši i Milanu rastužila je mnoge Brčake, a nikada neće biti zaboravljeni ni od strane MK "Silver Wings" koji su bili dugogodišnji članovi.
Zbog teške saobraćajne nezgode gradonačelnik Brčko distrikta BiH donio je odluku o proglašenju 8. augusta 2017. godine Danom žalosti u Brčko distriktu BiH.
Dan žalosti obilježava se obaveznim isticanjem zastave Bosne i Hercegovine na pola koplja, odnosno jarbola na zgradama Vlade i institucija Brčko distrikta BiH.
Dana 8.8.2017. godine:
- ne mogu se održavati javne, kulturne i sportske priredbe;
- ugostiteljski objekti ne mogu puštati muziku, izuzev onih ugostiteljskih objekata u kojima su ranije zakazane proslave, pod uslovom da se proslave održavaju u zatvorenom prostoru ugostiteljskih objekata, i ne mogu se upotrebljavati automobilske i druge sirene u koloni povodom svadbi ili drugim povodom;
- sve medijske kuće na području Brčko distrikta BiH na Dan žalosti uskladit će svoj program s ovom odlukom.
Podsjećamo, prije nepunih mjesec dana Brčko je izgubilo još jednog Brčaka Damira Čamparu koji je smrtno stradao vozeći motor na putu ka Srebrenicu.
Foto: Ilustracija
