Sutra Brčko bez vode Istaknuto
Iz JP "Komunalno Brčko" obavještavaju građane da će sutra ujutru doći do prekida u vodosnabdijevanju kod svih kupaca koji su priključeni na glavni gradski vodovod.
Jutros je uočena veća količina vode na dionici novog transportnog cjevovoda za snabdijevanje vodotornja „Vrankićka" iz Fabrike vode Plazulje. Uzrok curenja još nije poznat, kao ni priroda kvara, iako su naše ekipe na terenu od jutros. Da bi se izbjegao prekid u snabdijevanju vodom gradskog područja u toku dana imali smo namjeru da vodu preusmjerimo na stari transportni cjevovod i obezbijedimo kontinuitet u isporuci vodom. Na žalost izvedene manipulativne radnje nisu postigle svoj krajnji cilj jer se pojavilo intenzivno curenje na starom transportnom cjevovodu.
Za sutra u jutarnjim satima planirane su aktivnosti na sanaciji kvara na glavnom transportnom cjevovodu za šta su obezbijeđena sva materijalno-tehnička sredstva. Do utvrđivanja detekcije kvara koja će dati podatke o prirodi kvara nismo u mogućnosti dati precizniju informaciju o trajanju prekida vodosnabdijevanja.
U ovom momentu zna se da je do curenja došlo na dionici gdje cjevovod mijenja smjer te prelazi sa jedne strane puta na drugu, usljed čega cjevovod trpi veliki dinamički udar. Naša Služba za održavanje vodovodne mreže učiniće sve da se kvar sanira u najkraćem mogućem roku.
"Večeras obezbijedite dovoljne zalihe vode. Sutra ćemo imati više informacija, a nadamo se da će kvar biti otklonjen u toku dana", kazali su iz Komunalnog.
