Menu

InfoBrčko 728 x 80 px

 IMG 3536

Nezavisni sindikat radnika zaposlenih u zdravstvu Brčko distrikta BiH zadovoljan povećanjem plata u zdravstvu

dom zdravlja infoNezavisni sindikat radnika zaposlenih u zdravstvu Brčko distrikta BiH krajem 2017. godine nakon održane Skupštine, usvojen je zaključak da se traži povećanje plata u JZU "Zdravstveni centar Brčko".

 

Nezavisni sindikat radnika zaposlenih u zdravstvu Brčko distrikta BiH zadovoljni su povećanjem plata od 10% i konstatuju da je ono u ovom momentu realno, te u sadašnjim okolnostima niko ne može da bude nezadovoljan.


Nakon tematske sjednice Skupštine Brčko distrikta BiH, ukazano je zajedno sa Odjeljenjem za zdravstvo i ostale usluge Vlade Brčko distrikta BiH, da se osim povećanja plata mora razgovarati o poboljšanju položaja zaposlenih u zdravstvu, ulaganju u opremu, prijemu novih kadrova, specijalizaciji mladih ljekara, kako bi se građanima pružila kvalitetnija zdravstvena zaštita.


"Koristimo priliku da ukažemo da je najavljeno povećanje plata u zdravstvu zajednički uspjeh Vlade Brčko distrikta BiH, Skupštine Brčko distrikta BiH i menadžmenta JZU „Zdravstveni centar Brčko", jer su našli načina da se omoguće sredstva za povećanje plata. Moramo istaći da povećanja plata u zdravstvu nije bilo više od 10 godina, što je, smatraju, jedan od osnovnih razloga zbog kojeg zdravstveni radnici napuštaju ove prostore u potrazi za boljim uslovima rada", kazali su iz Nezavisnog sindikata radnika zaposlenih u zdravstvu Brčko distrikta BiH.

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com