Menu

Trener Rome: Džeku sam pustio na miru, računam na njega sve dok je tu

dzek trenTrener Rome Eusebio di Francesco na konferenciji za medije pred zaostali meč 3. kola talijanske Serije A protiv Sampdorije najviše je pričao o eventualnom odlasku Edina Džeke u Chelsea, a otkrio je da još uvijek nije razgovarao s kapitenom reprezentacije BiH.

 


Bivši trener Sassuoloa kazao je da protiv Sampdorije računa na sve igrače, uključujući i Edina Džeku, ali je dodao da će njega i Emersona biti teško psihički pripremiti za meč.

 

"Protiv Sampdorije računam na sve nogometaše koji su s nama, a to se naravno odnosi i na Edina Džeku. Ovih dana se puno priča o njegovom i Emersonovom odlasku, a u takvim okolnostima nije ih lako psihički pripremiti za meč. Mi ćemo dati sve od sebe da mislimo samo na nogomet, danas je danas, a šta će sutra biti, to ne mogu znati", rekao je Di Francesco.

 

Nakon toga Di Francesco je kazao da još uvijek nije razgovarao s Edinom, ali da u meču protiv Sampdorije računa na njegove usluge.

 

"Nisam još uvijek razgovarao s Edinom, ostavio sam ga na miru jer sam procijenio da je tako najbolje u ovom trenutku. Mogu samo reći da računam na njega protiv Sampdorije i da će tako biti sve dok je tu", nastavio je Di Francesco, a potom je na pitanje novinara o tome šta će Roma izgubiti odlaskom bh. napadača trener Vučice rekao:

 

"Majstor si da me dovedeš u neprijatnu situaciju, a vi uvijek iskoristite pa zloupotrijebite moju dostupnost i iskrenost. Zašto pričamo o nečemu što se nije desilo, a pored svega toga, znate da u ekipi imamo još dva odlična napadača što su Schick i Defrel. Naš prvi izbor je Džeko, a šta će biti, to ćemo tek vidjeti", završio je trener Rome.

 

Susret između Sampdorije i Rome igra se u srijedu od 20:45.

 

Piše: K. H./Klix.ba

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com