Dvadeseti dan protesta: Zaboravljeni branitelji nakratko blokirali autoput kod Bijače Istaknuto
Udruženje Zaboravljeni branitelji već tri sedmice protestuje na autoputu A1 kod graničnog prijelaza Bijača. Jutros su ponovo nakratko blokirali ovaj važan saobraćajni pravac i ne odustaju od svojih zahtjeva.
"Probili smo se do autoputa i blokirali obje trake. Mi smo tu dvadeset dana i zahtjevi nas branitelja su isti kao i kolega iz Armije RBiH, a političari da hoće mogu ih ispuniti za jedan dan", kazao je za naš portal Drago Grbavac, predsjednik udruženja.
"Zaboravljeni branitelji" su u ranijem periodu s policijom igrali "igru živaca", blokirajući cestu te sklanjajući se kad se pojave pripadnici specijalne policije. Grbavac kaže da nisu sigurni da li će i danas biti tako.
"Žao mi je ljudi koji čekaju u koloni, ali mi se borimo za svoja prava", kazao je Grbavac.
Put je blokiran oko 8, a deblokiran u 9:15 sati.
Piše: R. D./Klix.ba

