Menu

IMG 1947

Uhapšena dvojica inspektora zbog uzimanja mita Istaknuto

pol09Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova USK lišili su danas slobode dvojicu inspektora Kantonalne uprave za inspekcijske poslove zbog primanja mita, potvrđeno je za Klix.ba u MUP-u USK.

 


"Policijski službenici po nalogu Tužilaštva USK radili su pretrese na četiri lokacije. Slobode su lišena dvojica kantonalnih inspektora iz Sanskog Mosta i Ključa zbog krivičnog djela primanje dara i drugih oblika koristi", kazala nam je Snežana Galić, glasnogovornica MUP-a USK.

 

Prema nezvaničnim informacijama, uhapšen je Šefik Mršić, glavni kantonalni tržišni inspektor te Haris Spahić, kantonalni veterinarski inspektor.

 

Podsjećamo, prošle godine u dva navrata slobode je lišen i kantonalni inspektor za radne odnose Amenar Muratagić zbog zloupotrebe položaja i primanja mita, a prije njega, 2015. godine, zbog uzimanja mita hapšen je i kantonalni sanitarni inspektor Mirsad Deronjić.

 

Piše: M. Ć./Klix.ba

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com