Menu

Potencijalno, stvoreni zakonski preduslovi za formiranje univerziteta u Brčkom Istaknuto

student-kapaNajznačajniji učinak jučerašnjeg rada brčanskog Parlamenta je usvajanje izmjena i dopuna Zakona o visokom obrazovanju u Distriktu.

 


«Na ovaj način propisali smo jasne procedure registracije odnosno dobijanje licenci za rad svim visokoškolskim ustanovama u Brčkom, što je bio zakonodavni nedostatak još od 2012 godine. Ujedno smo, usvajanjem Zaključka, koji ima retroaktivno važenje, premostili i period iza nas, te osigurali predpostavke koje mogu ići u pravcu formiranja i univerziteta u našem gradu», rekao je predsjednik skupštine Esed Kadrić.


Proteklo zasjedanje ostaće zabilježeno i po neuobičajenom broj pauza, tokom trajanja sjednice, kao i usvajanjem pomenutog zakona bez dovoljno afirmativnih glasova predstavnika sva tri konstitutivna naroda.


Inače, jučerašnja 31. redovna sjednica je sinoć, kod davanja saglasnosti na izmjene i dopune Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji u JP «Putevi», po drugi put prekinuta, a njen nastavak zakazan je za srijedu 18 jula.

 

http://radiobrcko.ba

 

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com