Menu

Princ iz Eleja 550x50

728x90 2

Belgija osvojila bronzu na Svjetskom nogometnom prvenstvu Istaknuto

belReprezentacija Belgije je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji nakon što je danas u meču za bronzu savladala selekciju Engleske rezultatom 2:0.

Belgijanci su poveli već u četvrtoj minuti nakon sjajne akcije. Na kraju je Chadli uputio odličan centaršut, a Meunier je pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Osam minuta kasnije u dobroj šansi se našao De Bruyne, ali je Pickford bio na mjestu.

Englezi su prvi put ozbiljnije zaprijetili sredinom prvog poluvremena kada je Kane bio neprecizan, a deset minuta prije odlaska na odmor Alderweireld je iz blizine prebacio gol.

U nastavku se igralo mirno sve do 70. minute. Tada je Engleska umalo došla do izjednačenja nakon što je u posljednjim trenucima spriječen pokušaj Diera.

Četiri minute kasnije Maguier je propustio posljednju šansu za Englesku, a potom je uslijedila kazna.

Nakon što je Meunier propustio veliku priliku, Hazard je primio odličan pas i matirao golmana za konačnih 2:0.

Belgijancima je osvajanje trećeg mjesta u Rusiji ujedno i najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima u historiji.

Piše: N. K./Klix.ba

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com