Menu

Đoković nakon pobjede o Federeru: Svaka mu čast što je uopšte izašao na teren Istaknuto

for novak djokovic it s time to think about 2020Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australian Opena nakon što je danas pobijedio Švicarca Rogera Federera koji je u meč ušao s velikim problemima s leđima.

 


Federer je poveo 4:1 u prvom setu i imao 0:40 na Đokovićev servis, ali je Novak spasio taj gem i do kraja meča nije Švicarcu dao ni najmanju priliku za preokret.

 

"Svaka čast Rogeru što je s takvim problemima uopšte i izašao na teren. Vidjelo se da nije na svom najboljem nivou i da se ne kreće dobro. U početku je igrao sjajno, a ja sam bio nervozan jer sam više bio koncentrisan na to kako se on kreće nego što sam brinuo o svojoj igri. Kasnije sam se uspio stabilizovati i okrenuti meč. Kad igrate protiv Rogera morate očekivati najviši nivo tenisa. Naši stilovi su potpuno drukčiji, a ja nisam tako prirodan igrač kao što je on. Nemam toliko varijacija u igri, ali ključno je bilo smanjiti broj grešaka, u čemu sam i uspio", rekao je Đoković u razgovoru s Jimom Courierom na terenu, a potom se osvrnuo na tradiciju njihovih duela.

 

"Nadam se da sam ja njega učinio barem dvadeset posto boljim igračem od onoga što sam ja naučio od njega. On i Rafa su moji najveći rivali u karijeri i potpuno su promijenili moj um i shvatanje tenisa", poručio je Đoković.

 

Inače, srbijanski teniser će za 17. Grand Slam naslov u nedjelju igrati protiv pobjednika meča između Dominica Thiema i Alexandera Zvereva.

(klix)

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com