Brčanski Parlament naložio izmjene Pravilnika u JP Komunalno, a u kontekstu predstojećih izbora Istaknuto
Zastupnici brčanskog Parlamenta, tokom jučerašnjeg popodnevnog dijela zasjedanja, apsolvirali pet tačaka dnevnog reda, među kojima je najznačajnija ona koja se odnosila na davanje saglasnosti na Pravilnik o radu JP Komunalno Brčko, a koja se tiče odbravanja neplaćenog odsustva radnika.“S obzirom da slijede lokalni izbori, kroz Pravilnik JP Komunalno, željeli smo, uvesti obavezu da sva javna preduzeža u Distriktu, odnosno, njihovi menadžmenti, moraju predhodno razmotriti razloge, pa tek onda eventualno, donijeti odluku o odobravanju neplaćenog odsustva, naročito uposlenika koji će učestvovati, ili se nalaziti, na listama kandidata za predstojeće izbore“, rekao je dopredsjednik Skupštine Ivo Filipović.
Na ovaj način parlament želi izjednačiti uposlenike u institucijama i javnim preduzećima. „Hoćemo u identičan položaj da dovedemo uposlenik u javnim institucijama, koji mora dobiti neplaćeno odsustvo, ako učestvuje u predizbornoj kampanji, i uposlenika iz javnog preduzeća, koji zahtjev nije morao ni podnositi“, precizirao je Filipović. Zasjedanje Skupštine prekinuto je kod analize Pravilnika o podsticajima u poljoprivredi, i biće nastavljeno najvjerovatnije, za tri dana, odnosno narednog četvrtka, a neposredno, prije otpočinjanja vanrednog zasjedanja, u vezi sa rebalansom budžeta Distrikta za tekuću godinu.
(radio brcko)

