Anonimni građanin Brčkog o FK "Jedinstvo" Brčko: Dosta više 20 godina agonije Istaknuto
Poštovani/e,
Obraćam vam se anonimno u ime svih bivših i sadašnjih gradjanja ovog grada, ljubitelja sporta i navijača FK Jedinstvo Brčko(koje se od nedavno u navijačkim okvirima naziva FK Jedinstvo Ugljevik pa ću ga ja u daljem upisu tako i oslovljavati), a povodom objavljivanja od strane rukovodstva FK Jedinstvo Ugljevik putem svoje FB stranice(za 20 godina svog rada nisu u stanju da naprave sajt kluba koji godisnje košta oko 36 KM) u kojem obaveštavaju sve gradjane ovog grada i navijače ovog kluba da će svoje utakmice do daljnjeg igrati u Ugljeviku(udaljen 45 kilometara od svog stadiona).
Postavljam pitanje u ime svih “onih koji razmisljaju svojom glavom” ko im daje za pravo da se igraju klubom osnovanom 1919. godine, ko im daje za pravo da i nakon 20 godina brukaju grad, gradjane i navijače svojim (ne)znanjem, lošim radom, lopovlukom, kriminalom, lažima, obmanama i sličnim glupostima ?!
Da li dotična gospoda koja sebe nazivaju “Predstavnici FK Jedinstvo Brčko” znaju da “u rukama” imaju klub osnovan 1919 godine, klub koji u svojim vitrinama(ne znamo gdje su vitrine jer klub nema svoje prostorije već godinama) ima 16 trofeja od čega ona dva najvrednija iz početka dvehiljaditih godina(Kup Republike Srpske sezona 2002/2003 i sezona 2004/2005).
Da li dotična “gospoda” znaju da se iz Jedinstva nekad išlo u Dinamo i Zvezdu a danas ceo klub u Ugljevik, da li znaju da od transfera u Zvezdu i Dinamo doživismo da djeca treniraju u nepokošenoj travi, prihoda nema, tribine bez stolica, igrači bez svlačionica, škola fudbala kao da i ne postoji, ljudi koji ne misle kao oni su istjerani i odstranjeni iz kluba, jedini sponzor i neko ko daje novac je grad Brčko, a igrači se do juče oblačili u kontenjerima i odlaze još i pre samog debija za klub, treneri se menjaju svakih 10-15 dana a jedina zasluga što su još uvijek u ovom rangu takmičenja jeste svjetska epidemija(Korona) ?!
Dokle ćemo mi navijači i gradjani ovog grada trpiti torturu par ljudi koji od sporta u svom životu svi zajedno imaju tri školska časa fizičkog vaspitanja u Osnovnoj školi (možda), a od fudbala su svi zajedno pogledali jedno poluvrijeme Lige Šampiona na TV-u, ko su ti ljudi koji 20 godina vode ovaj klub u ponor, u ambis, u bunar a konačno su ga na žalost ovom odlukom u njega i “zatrpali” ?
Postavljam pitanje i ljudima koji vode ovaj GRADSKI I NARODNI klub zašto niko godinama ko nije član takozvane “Skupštine kluba” nema prava da prisustvuje takozvanim sastancima tog tijela(nema obaveštenja kad su sastanci), da se vidi kako fudbalski klub radi, funkcioniše, koji su ciljevi, kako mu se može pomoći i na koji način mu se može pomoći ili je to mimo znanja gradjanja i navijača klub privatizovan a da nismo obavješteni ?
Zašto niko iz kluba već 20 godina nije u stanju(ili ne želi) da sazove konferenciju za javnost i obavijesti sve gradjane ovog grada a samim tim i institucije ovog grada da klub životari i propada ?
Zašto svako ko se dočepa dotične funkcije u prošlih 20 godina gura glavu u pijesak i ne želi da pogleda istini u oči( a istina je tako vidljiva) ?
Zašto dotična “gospoda” godinama odbija da javno ukaže na problem i javno pozove sve privrednike, dobre ljude, ugledne, postovane, dokazane u svojim biznisima iz ovog grada ali i okruženja da se uključe u rad fudbalskog koletivna u cilju osposobljenja dotičnog kluba i ko to sebi daje za pravo i po čijoj direktivi radi na uništenju svega što se decenijama stvaralo ?
Želim da obavijestim javnost ali i ove ljude iz kluba koji trenutno rade ovako kako rade i misle da su Bogom dani (a da li je to samo njihov izbor ili izbor nekih drugih moćnika u ovom gradu i to ćemo saznati) da postoje ljudi koji vole ovaj grad, sport i ovaj fudbalski klub i da ćemo u budućnosti pokušati organizovati radnu grupu “Za spas FK Jedinstvo Brčko” i pokušati u dogovoru sa gradom i svim legitimnim i zakonskim sredstvima da spriječimo dalje brukanje našeg fudbalskog kluba.
U narednom periodu blagovremeno će te biti obavešteni o pokretanju konkretnih stvari u cilju vraćanja FK Jedinstvo Ugljevik u Brčko, i pokusaju pronalaska načina da se ova agonija koja vlada 20 godina prekine, a dotični smijene i zauvijek udalje iz kluba, a ovaj fudbalski kolektiv konačno “prodiše” i postane ono što i jeste a to je ponos sporta i grada Brčko distrikta BiH.
U ime svih nas, u moje licno ime i za dobrobit našeg kluba vas molimo da date adekvatnu važnost i odgovarajuće vreme u okviru vašeg intrenet programa, odnosno prostor na stranicama vaših internet portala i na taj način prestanete da budete saučesnici i pomagači onih koji su nam “oteli” naš fudbalski klub.
Od vas tražim samo ono što ste po zakonu i etičkom kodeksu novinara Bosne i Hercegovine i Brčko Distrikta dužni da pružite javnosti a to je profesionalno i odgovorno izveštavanje i zaštitu imena, prezimena i email adrese sa kojeg vam je poslat dopis te se nadamo se da ćete razumeti svoju ulogu i odgovornost i moj dopis preneti u cjelosti !
Nastaviće se…
Unapred zahvalan anonimni gradjanin Brčko distrikta BiH, ljubitelj sporta i navijač fudbalskog kluba Jedinstvo Brčko.

