Brčko: U alkoholiziranom stanju napao policijaca Istaknuto
Tokom izvještajnog perioda Policiji su prijavljena dva slučaja narušavanja javnog reda i mira. Dana 21.08.2020.godine u 22:28 sati prijavljeno je narušavanje javnog reda i mira u selu Gornji Rahić gdje je nakon izlaska na lice mjesta zbog nepoštivanja izdatih naredbi da prestane sa narušavanjem javnog reda i mira slobode lišeno jedno lice protiv kojeg će biti pokrenut prekršajni postupak zbog sumnje da je počinio prekršaj iz člana 4. i 8. Zakona o javnom redu i miru Brčko distrikta BiH.
Dana 22.08.2020.godine u 23:15 sati zbog narušavanja javnog reda i mira u vidno alkoholiziranom stanju i nepostupanju po zakonitom naređenju da prestanu sa narušavanjem javnog reda i mira u ulici Bulevar mira, policijski službenici su slobode lišili dva lica. Prilikom intervencije oba lica su pružala aktivan otpor vrijeđajući i pljujući policijske službenike kojom prilikom su jednom policijskom službeniku nanijeli fizičke povrede koje su od strane dežurnog ljekara Urgentnog cnetra Brčko konstatovane kao lake tjelesne povrede. Protiv istih će biti pokrenut prekršajni postupak zbog sumnje da su počinili prekršaj iz člana 6. i 8. Zakona o javnom redu i miru Brčko distrikta BiH, te dalje procesuiranje u smislu krivične odgovornosti za fizički napad na ovlaštenu službenu osobu.
Foto: Ilustracija

