Brčko: Šefica Pododjela za zdravstvo za jedan mjesec dobila platu preko 5000 KM Istaknuto
Registar zaposlenih i imenovanih lica u institucijama distrikta omogućio je da građani na jednostavan način mogu online pogledati kolika su primanja zaposlenika u tim institucijama i vidjeti na koji način se troši u te svrhe javni novac.
Kada je u pitanju transparentnost očigledno da ona ne važi za sve a taj slučaj se između ostalog odnosi i na šeficu Pododjela za javno zdravstvo dr Anđu Nikolić koja je za jedan mjesec u borbi protiv korone prikazala prekovremeni rad oko 70 sati i naplatila preko 5000 KM.
Ovaj dio prekovremenog i iznos novca nije prikazan u Registru, a ovakvih primjera najvjerovatnije ima još gdje osobe "crpe" javni novac bez realnog prikaza.
Podsjećamo, ovaj iznos je veći nego mjesečno primanje gradonačelnika koje je oko 3000 KM.

