Menu

Princ iz Eleja 550x50

IMG 9701

Amel Tuka osvojio peto mjesto na Evropskom dvoranskom prvenstvu (VIDEO) Istaknuto

tukNajbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka je osvojio peto mjesto u utrci na 800 metara na Evropskom dvoranskom atletskom prvenstvu.

Tuka je u finalnoj utrci u poljskom Torunu osvojio peto mjesto, što mu je najbolji rezultat u karijeri kada je u pitanju takmičenje u dvorani.

Našem najboljem atletičaru ovo je bilo četvrto učešće u dvorani na kontinentalnim takmičenjima, a najbolji rezultat do sada je ostvario prije dvije godine u Glasgowu kada je bio šesti.

Tukini rivali u današnjem finalu bili su Pierre-Ambroise Bosse, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski, Jamie Webb i Adam Kszczot.

Tuka je danas ostvario vrijeme 1:47.37, a pobijedio je na opće iznenađenje Dobek s vremenom 1:46.81.

Srebrenu medalju je osvojio Borkowski (1:46.90), a bronzanu Webb (1:46.95).

Kszczot je završio kao četvrti (1:47.23), a jedini sporiji u finalu od Tuke bio je Bosse (1:50.13).