Menu

IMG 8919

Porastom temperatura povećao se i broj požara u Distriktu Istaknuto

100720 senad kamenjasevic ok 1

 

Šef vatrogasne jedinice Brčko distrikta Senad Kamenjašević upozorio je građane da pri spaljivanju otpada tokom visokih temperatura vode računa, jer se najviše interveniše upravo zbog nekontrolisanog paljenja na privatnim parcelama.

„Tokom prošlog vikenda intervenisali smo 10 puta, od toga je 8 požara. Apelovao bih da se ne vrši spaljivanje korova i otpada na poljoprivrednim površinama, jer se na taj način ugrožavaju ljudski životi“, rekao je Kamenjašević.

 

Kamenjašević je istakao da se spaljivanja otpada, ukoliko su neizbježna, mogu i najaviti, kako bi vatrogasne jedinice bile pripravne.

Dodao je da posebnu pažnju treba obratiti na parcelama koje se graniče sa šumama i koje su u blizini minskih polja.

 

Radio Brčko

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com