Brčko: Potpisan ugovor za uvođenje E-dnevnika u škole za 239.316,24 KM bez PDV-a. Istaknuto
Odjeljenje za obrazovanje Vlade Brčko distrikta BiH zaključilo je okvirni sporazum sa firmom LANACO d.o.o. za nabavku usluga uvođenja i održavanja E-dnevnika u osnovnim i srednjim školama distrikta.
Tender pod nazivom „Nabavka usluga uvođenja i održavanja E-dnevnika za potrebe osnovnih i srednjih škola za potrebe Odjeljenja za obrazovanje“ raspisan je polovinom prošle godine, a nakon provedene procedure kao najpovoljniji ponuđač izabrana je firma LANACO d.o.o. sa cijenom od 239.316,24 KM bez PDV-a.
Okvirni sporazum je potpisan 29. januara 2025. godine, čime se zvanično započinje proces digitalizacije školskih evidencija u Brčko distriktu. Implementacijom E-dnevnika očekuje se unapređenje administrativnog rada škola, lakši pristup informacijama o učenicima te poboljšanje komunikacije između nastavnika, učenika i roditelja.
Firma LANACO d.o.o. već je implementirala ovo rješenje na prostoru Republike Srpske, gdje se E-dnevnik koristi u školama kao dio digitalizacije obrazovnog sistema. Očekuje se da će iskustvo iz dosadašnje primjene ovog sistema doprinijeti efikasnoj implementaciji i u školama Brčko distrikta.
Vlada Brčko distrikta istakla je da je ovo važan korak ka modernizaciji obrazovnog sistema i da će se nastaviti raditi na unapređenju digitalnih servisa u školama.