Menu

IMG 8481

Kvar na kotlovima, Zenica ponovo bez grijanja Istaknuto

kotlovi za grijanje zenica foto napZeničani su od nedjelje navečer ponovo bez grijanja. U večernjim satima došlo je do prestanka isporuke toplotne energije iz kotla broj 1. Do kvara je došlo i na drugom kotlu, koji zagrijava zeničke stanove.

- Kotao broj dva je bio jutros potpaljen, međutim oko 13 sati došlo je do kvara na ovom kotlu. Nažalost, imamo kvar i na prvom kotlu - izjavio je za Patriju Sead Kaknjo, direktor JP Grijanje.

Iz ArcelorMittala Zenica su saopćilio da njihovi timovi intenzivno rade kako bi što prije osposobili jedan od kotlova. Zeničani bi grijanje moglo dobiti tek u ponedjeljak navečer.

U osnovnim i srednjim školama u ZDK sutra počinje nastava, pa će problem sa grijanjem sigurno otežati nastavu.

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović prije nekoliko dana izdao je nalog da eksperti već sada krenu sa izradom prijedloga koji bi trajno riješio problem zagrijavanje stanova u Zenici.

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com