"Savski cvijet 2017." počinje 1. augusta, ovog ljeta Crvena jabuka u Brčkom Istaknuto
Ovogodišnja kulturno- sportska manifestacija, sedamnaesta po redu, „Brčansko Ljeto- Savsko Cvijet 2017" počinje u Brezovom Polju 1. avgusta (utorak u 10.00 sati) „Brezopoljskim kulturnim ljetom".
Zvonimir Marić, uposlenik Vladinog Pododjela za sport, kulturu i turizam, koje je organizator manifestacije je kazao da pred sobom ponovo imamo regionalnu smotru kulture, sporta i zabave na otvorenom koja će sigurno privući, kako naše sugrađane, tako i sve one koji godišnje odmore provode u Brčko Distriktu.
Od sadržaja izdvajaju se centralni muzički događaj- koncert Crvene jabuke na Blatuši, početak i zatvaranje Međunarodne likovne kolonije „Savski Cvijet", Kulturno veče Crne Gore u Brčkom, Regata „Savski Cvijet", Guča u Brčkom, Dani Dijaspore u Brčkom, brojni koncerti, izložbe, promocije knjiga, sportski događaji međunarodnog ranga, te tradicionalna Fišijada.
Brčansko Ljeto Savski Cvijet traje cijeli avgust, a pokrovitelj je Vlada Brčko Distrita BiH.
Ulaz na sve sadržaje manifestacije je besplatan.
/Suvad Alagić / Radio Brcko/
