Menu

IMG 1947

Brcko (12260)

Najbolje plaćeni u Izbornoj komisiji, gradonačelnik zauzima tek neko od 50 mjesta

 

Vlada Brčko distrikta BiH, uz podršku i saradnju sa OSCE-om, uspostavila je centralni i sveobuhvatni Registar zaposlenih i Registar imenovanih lica u organima javne uprave, institucijama, javnim preduzećima, zavodima i fondovima Brčko distrikta BiH.

Cilj i svrha uspostave Registra zaposlenih je stvaranje evidencije broja zaposlenih i transparentnijeg korištenja budžetskih sredstava za lična primanja zaposlenih u organima javne uprave.

Mogućnost da se na jednom mjestu pristupi podacima o zaposlenim u organima javne uprave, institucijama, javnim preduzećima, ustanovama, zavodima i fondovima Brčko distrikta BiH sama po sebi pruža utisak otvorenosti rada javnog sektora.

Građani i drugi subjekti u svakom trenutku imaju prostora za korektno djelovanje i s obzirom da se budžetska sredstva formiraju iz poreza i drugih prihoda koje plaćaju građani, velika je potreba upoznavanja građana sa načinom trošenja tih sredstava.
Prema objavljenim podacima, najveće nadoknade imaju zaposlenici Izborne komisije u iznosu od 2733,31 km. Također, za sada registar ne nudi uvid u top deset plata te naknade za komisije, što je bio razlog pobune zaposlenika. Međutim, očekuje se da će se u narednom periodu imati uvid i u tu vrstu rashoda.

Ono što je vrlo zanimljivo jeste da pozicija gradonačelnika po stepenu nadoknade zauzima tek negdje oko 50-og mjesta, dok ostalo zauzimaju razni Vladini službenici koji su i korisnici različitih nadoknada kao članovi određenih komisija, upravnih odbora i sličnih dobro plaćenih pozicija.

Više...

Brčko: Vlada osudila napad na tri osobe koji je izvršen od strane navijačke grupe

787361 whatsapp image 20200709 at 22.29.48 ls sVlada Brčko distrikta Bosne i Hercegovine na jutros održanom kolegiju osudila je napad na tri osobe koji je izvršen 19. 8. 2020. godine od strane navijačke grupe na lokalitetu partizanskog groblja u Brčkom i ujedno osudila i sve druge događaje takve naravi koji su se desili u ranijem periodu, a predstavljaju podsticanje na diskriminaciju, neprijateljstvo ili nasilje.

 

Više...

„Svitac“ organizuje ljetne kampove i Dječiji dan, uz sve epidemiološke mjere

 

Nakon višemjesečne pauze zbog pandemije, brčanska Omladinska organizacija „Svitac“, ponovo je počela sa besplatnim edukativnim i neformalnim radionicama za djecu koje svake godine provode tokom ljetnog raspusta.

„Od 16. marta pa do početka maja nismo imali uopšte interaktivne aktivnosti, nego smo sve održavali on-line putem naših društvenih mreža. Ponovo smo od tada krenuli sa radom uz poštivanje svih novih propisanih epidemioloških mjera, i sa djecom mlađeg uzrasta i sa starijima. Pošto su na snazi nove mjere gledamo da dvosatne radionice radnim danima od 11 do 13 sati za djecu vrtićkog uzrasta, njih oko 15, imamo većinom vani“, kazala je koordinator za međunarodne i lokalne volontere, Dina Vošanović.

Od ponedjeljka, kako je najavila, počinje i održavanje muzičkog, kreativnog i jezičkog kampa, a u subotu 29. augusta biće organizovan Dječiji dan.
„Kampovi će imati do 20 ljudi maksimalno na svakoj radionici, gdje ćemo se potruditi da se zabavimo i uživamo u ovo teško vrijeme za sve. Dječiji dan će ove godine biti mini party zato što ne smijemo imat puno učesnika“, dodala je Vošanović.

 

Više...

ČLANOVI IPA BRČKO DARIVALI KR

 

Dana 20.08.2020. godine, članovi policijskog kluba IPA Brčko, odazvali su se na apel iz Službe za transfuziologiju brčanske bolnice, jer je zbog situacije oko koronavirusa (COVID-19) došlo do smanjenja zaliha krvi.

Imajući u vidu da postoje pacijenti koji moraju redovno da primaju krv, a to su uglavnom onkološki i hematološki bolesnici, kao i povrijeđena lica u saobraćajnim nesrećama, članovi kluba su se sa zadovoljstvom odazvali ovom apelu, jer svrha postojanja našeg kluba je da pomažemo one kojima je pomoć neophodna

Više...

Brčko: Oduzeto 20 nargila koje su, uprkos zabrani, korištene u ugostiteljskim objektima

 

Sprovodeći mjere i radnje na praćenju i osiguravanju izvršenja mjera i naredbi Štaba za zaštitu i spasavanje Brčko distrikta BiH, koje se odnose na sprečavanje i suzbijanje širenja epidemije zarazne bolesti prouzrokovane korona virusom Covid-19, nakon zaprimljenih informacija da se pojedini ugostiteljski objekti ne pridržavaju naredbe Štaba za zaštitu i spašavanje Brčko distrikta BiH broj: 01-1-114 SM-150/20 od 17.08.2020.godine kojom se zabranjuje upotreba nargila, Policija je u tri ugostiteljska objekta na području Brčko distrikta BiH, dana 21.08.2020.godine u vremenu od 20:00 do 23:00 sati privremeno oduzela ukupno 20 nargila koje su u ugostiteljskim objektima zatečene da se koriste.

 

Navedena aktivnost je provedena pod nadzorom Tužilaštva Brčko distrikta BiH, kojem je dostavljen detaljan izvještaj o provedenim aktivnostima, prenosi Radio Brčko.

 

Više...
Priključi se za RSS feed

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com