Menu

U Brčkom održana Savska regata i obilježeno 70 godina postojanja KKK "Hariz Suljić" Istaknuto

regaTradicionalna Savska regata održana je tokom vikenda u Brčkom. Organizator je bio KKK "Hariz Suljić" koji je ujedno obilježio i 70 godina postojanja.

 

 

Učešće na regati uzelo je 10 ekipa iz BiH, Hrvatske i Srbije. Oko 170 takmičara vozilo je 37 trka u svim kategorijama.

 

"Ove godine imamo dva kluba više. Očekivali smo 20 klubova ali tri su nam vraćena sa granice. Zadovoljni smo organizacijom i u to ime se zahvaljujemo Vladi Brčko distrikta, Pododjeljenju za sport i kulturu, koji su nam maksimalno pomogli da ovo organizujemo" rekao je Alan Zahirović, predsjednik KKK "Hariz Suljić".

 

Takmičari koji su uzeli učešće u Savskoj regati zadovoljni su organizacijom te tvrde da se u Brčko uvijek rado vraćaju. Ljubav prema veslanju spaja sve njih kao i napor da se što više mladih uključi u ovaj sport.

 

"Mi smo doveli deset takmičara i drago nam je da smo ponovo u Brčkom. Ponovo se družimo zahvaljujući djeci i podmlatku i ovom sportu. Brčaci su bili kod nas 22. jula u Zvorniku i to je dokaz da opstaje tradicija druženja i ljubavi prema ovom sportu" rekao je Mustafa Tukčić, predsjednik KKRK "Drina" Zvornik.

 

Ove godine "Hariz Suljić" slavi 70 godina postojanja i još uvijek važe za jedan od najtrofejnijih klubova. Klub je osnovan 1948. godine a kroz njega je prošla plejada mladih sportista.

 

"Kajak kanu sport danas najbolje kotira u Srbiji i Hrvatskoj. Što se tiče Brčko distrikta nismo u vrhu sportova ali ne možemo reći da nam nije dobro. Naravno da može bolje a mi se nadamo da će klub biti vrednovan kao nekada jer smo nekada bili među prva tri-četiri kluba u gradu" kaže Alan Zahirović, predsjednik KKK "Hariz Suljić".

 

Zahirović kaže da i dalje važe za klub sa jakim omladinskim pogonom te da im je namjera to biti i u budućnosti.

 

http://brcko.tv

Copyright (c) 2006-2020 portal InfoBrcko.com Sva prava zadržana. Sadržaji objavljeni na portalu InfoBrcko.com se mogu prenositi uz obavezno navođenje izvora i linka na orginalni tekst. info@infobrcko.com