Ogrešević: Ne bacamo prašinu u oči, kako kaže Konaković. Imamo rješenja Istaknuto
"Naša namjera nije bacanje prašine u oči građanima, kako to kaže Konaković, već otvaranje očiju onima koji pričaju o reformiranom Dodiku i uspavljuju javnost pred njegovim opasnim djelovanjem".
"Narodni evropski savez i Stranka za BiH su u dobroj namjeri i vjeri u parlamentarnu proceduru uputili prijedlog zaključka kojim se Ustavna komisija zadužuje za pokretanje postupka promjene Ustava Federacije BiH, koji je Parlament usvojio.
Shodno ovom, kao predlagači smo se osjetili odgovornim i da pozovemo predstavnike parlamentarnih stranaka SDA, HDZ, SDP i ostale, da razgovaramo kako da izađemo iz trenutne ustavne krize. Mi ne prejudiciramo rješenja, iako imamo svoje prijedloge", napisao je na svom Facebooku predsjednik Narodnog evropskog saveza Nermin Ogrešević.
Oglašavajući se i povodom najavljenih sastanaka poslaničkih grupacija ove dvije stranke sa Trojkom (utorak 18. aprila) i SDA-DF (srijeda 19. aprila 2023. godine), predsjednik NES-a napisao je:
"U međuvremenu i sam visoki predstavnik Christian Schmit je pozvao političare da se dogovore, pa je druga opcija koja nam se nudi da čekamo reakciju visokog predstavnika što je sramna i jadna pozicija i mišljenja smo da građani od nas očekuju da barem pokušamo nešto uraditi.
Naša namjera nije bacanje prašine u oči građanima, kako to kaže Konaković, već otvaranje očiju onima koji pričaju o reformiranom Dodiku i uspavljuju javnost pred njegovim opasnim djelovanjem.
Pošto smo svi stava da nismo za jednokratna rješenja onda je na nama da se potrudimo i nađemo kvalitetno dugoročno rješenje.
NES i SBiH su do sada imali jasne stavove da nećemo biti dio Vlade koja je nametnuta".